Cīņa ar ērcēm

Zinātnieki veica pētījumu, kura laikā noskaidroja, ka šodien Latvijas teritorijā apmēram 30% ērču ir encefalīts. Tas nozīmē, ka jebkurai personai, kurai ērce pieķeras, draud briesmas.

Latvijā ērces ir aktīvas no pavasara vidus līdz rudens vidum, bet,  ja laika apstākļi ir labvēlīgi, tad parazīti var apdraudēt daudz ilgāk. Parazīti ir aktīvi, kad gaisa temperatūra ir + 3-5 grādus pēc Celsija.

Katru gadu ērču dēļ ar Laimas slimību saslimst apmēram 200-600 cilvēku. Ir veikti pētījumi, kas parādīja, ka aptuveni 20-40% ir borēlija. Šodien nav iespējas vakcinēties.

Jāatzīmē, ka ērces nav kukaiņi. Parazīti ir maza izmēra un ar tādu izskatu, kuru dēļ tos bieži uzskata par kukaiņiem. Patiesībā šie parazīti ir zirnekļveidīgie.

сīņa ar ērcēm

Encefalīta ērces ir vislielākais drauds cilvēkiem no visām ērču. Šie parazīti sastopami pat Antarktīdas teritorijā – viņiem ļoti patīk “pārvietoties” uz pingvīniem. Ja ērce pielīp cilvēkam, tad pēc kāda laika tā nomirs, jo cilvēks galu galā to pamanīs. Šī parazīta mātīte ir spējīga izdēt 2 tūkstošus olu, taču ne visi mazuļi izdzīvo.

Kad ērce kož brūcē nonāk īpaša viela, kas neļauj asinīm sarecēt. Ērce spēj izdzīvot bez ēdiena apmēram 2 gadus. Starp citu, ērces, ja nepieciešams, spēj pat uzbrukt  savas sugas indivīdiem, lai no viņiem paņemtu daļu asiņu.

Gandrīz visas ērces dzimst veselas. Viņas inficējas pēc tam, kad sūc ar slimībām inficēto dzīvnieku asinis. Ir vērts atzīmēt, ka parazīti var vienlaikus pārnēsātt vairākas slimības. Ērces var inficēt cilvēkus ar šīm slimībām.

Ja cilvēkam jau ir bijis encefalīts, tad viņam ir imunitāte visa mūža garumā. Cilvēks atkal nevar saslimt ar encefalītu. Ir arī vērts atzīmēt faktu, ka borelioze un encefalīts netiek pārnesti no cilvēka uz cilvēku pat dzimumakta laikā.

Ja jums irpiesūkusies ērce un rodas apsārtums vai nesaprotami simptomi, tad noteikti jāapmeklē ārsts.

Apstrāde pret ērcēm

Ja jūs uztraucas gan par savu , gan par tuvinieku veselību, tad nepieciešams pasūta apstrādi pret ērcēm. To var izdarīt vietnē DezControl pa tālr. 25602629 vai rakstiet info@dezcontrol.lv. Šāda rīcība ļaus jums pārliecināties, ka neviens necietīs no  ērču kodumiem. Jums vairs nebūs jāuztraucas par savu veselību, kā arī par dārza ekoloģiju.

Pateicoties apstrādei pret ērcēm, jūs varat ātri atbrīvoties no pieaugušiem parazītiem, kā arī nogalināt visus kāpurus. Ārstēšana ar akaricīdiem nodrošinās to, ka jūs varat iznīcināt visus kukaiņus, kas atrodas jūsu tuvumā.

Sagatavošanās

  1. Ja jūs pasūtat apstrādi, tad  jābrīdina kaimiņi par šo procesu;
  2. Pārliecinieties, ka šajā teritorijā nav dzīvnieku;
  3. Pārliecinieties, ka teritorijā nav instrumentu, trauku un citu lietu. Noteikti noklājiet visus galdus, aizveriet logus un izslēdziet ventilāciju;
  4. Pēc apstrādes 10 dienas nebūs iespējams savākt ogas un dārzeņus jūsu teritorijā;
  5. Kad apstrāde ir pabeigta, jums rūpīgi jānomazgā visi galdi un rotaļu laukums ar sodas šķīdumu;
  6. 1000 kvadrātmetru apstrāde aizņems tikai 1 stundu. 2 stundu laikā pēc procedūras beigām jūs varat sākt izmantot teritoriju;
  7. Pasūtiet teritorijas apstrādi pavasarī. Ir vērts atkārtoti pasūtīt apstrādi septembrī, ja ir silta vasara.

Īsti savas jomas profesionāļi

Ja jums nepieciešama apstrāde pret ērcēm, ir vērts sazināties ar DezControl, lai saņemtu palīdzību. Pie mums strādā augsti kvalificēti speciālisti, kuri darba laikā izmanto modernas iekārtas un profesionālus līdzekļus.

Mēs sniedzam pakalpojumus visu diennakti Rīgā un Latvijā. Speciālisti apstrādās mājas vai uzņēmuma teritoriju. Jūs iegūsiet kvalitatīvu rezultātu pēc iespējas īsākā laikā.

Procedūras laikā tiek izmantotas tikai drošas kaitēkļu apkarošanas metodes, kas ir pilnīgi nekaitīgas cilvēkiem. Ja jūs strādājat ar mums, tad mēs jums garantējam, ka jūs būsiet pilnīgi drošībā.

Mēs esam gatavi piedāvāt savus pakalpojumus ne tikai privātpersonām, bet arī uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti no ērcēm brīvā teritorijā.