Kā aizsargāties pret ērcēm

Atnākošais pavasaris tas ne tikai pirmās siltas dienas, pastaigas pa parku vieglā apģērbā, ceļojumi pie dabas un romantiskie randiņi zem mēness. Tas vēl kārtējais ērču uzbrukuma vilnis – mazo kukaiņu kodēju, kuri spējīgi nodarīt kaitējumu cilvēkam un mājdzīvniekiem. “Omītes” aizsardzības līdzekļi bieži izrādās nepietiekami efektīvi bet rūpniecības ķimikālijas ir ļoti bīstamas veselībai. Pirmos cietušos sanitārie dienesti fiksē jau pašā marta sākumā, bet darba ģimenes ārstiem poliklīnikā un veterinārārstiem, kuri novēro mūsu mīluļus, kļūst arvien vairāk.

Kā aizsargāties pret ērcēm

Kā aizsargāties pret ērcēm un vai tas ir iespējams principā? Kādas vietas īpaši “mīl” tie kukaiņi kodēji? Kā aizsargāt mājdzīvniekus, kuri ar pavasara atnākšanu arvien vairāk laika pavada svaigajā gaisā? Vai var uzdot citam telpu, vasarnīcas zemes gabala, rūpniecības uzņēmuma vai jebkuras citas ievērojamas pēc platības teritorijas apstrādes rūpes, iekļaujoties ierobežotajā budžetā, bet nezaudējot kvalitātē? Vai mēģināsim izprast to visu kopā?

Mitināšanas areāls

Ja Jūs gribat aizsargāties pret ērcēm, sākumā ir jāizprot, kur tās visbiežāk mitinās. Gadus 10-20 iepriekš satikt šos kukaiņus varēja galvenokārt “savvaļas dabas” apstākļos. Tāpēc pilsētas dzīvokļu īpašnieki par akaricīdo apstrādi ( tieši tā saucas pasākumu komplekss, kas ļauj aizsargāties pret ērcēm) parasti neatcerējās.

Bet urbanizācija skārusi ne tikai cilvēkus, bet arī kukaiņus, kas dzīvo apkārt mums. Tagad ērces (un ne tikai tās!) var satikt praktiski jebkur – uz pilsētas ielām, parkos un skvēros, guļamrajonu “zaļajās” zonās, pat krūmājos, stādītos gar ceļiem. Ērču aktivitātes laiks ir diezgan liels – no paša pavasara sākuma līdz rudens vidum. Bet vēlas atvasaras gadījumā šis laiks var arī pagarināties.

Kā aizsargāties pret ērcēm?

Ja runāt par pasīviem profilakses līdzekļiem un pagaidām atstāt aiz iekavām aktīvo akaricīda apstrādi, tad rekomendāciju uzskaitījums būs diezgan liels. Ak vai, šajā gadījumā kvantitāte nepāriet kvalitātē, – runāt par “mājas” līdzekļu efektivitāti var tikai ar atrunām. Pietiekamu aizsardzības līmeni tie nenodrošina, un, drīzāk, ir vispārējās rekomendācijas.

Pasīvās profilakses tipiskie varianti:

 • Maksimālā ķermeņa aizsardzība (apģērbs, kas pilnībā aizsedz ādu). Galvenais trūkums ir paredzams – ja ārā ir silts vai pat karsts, Jūs jutīsities kā skafandrā.
 • Esiet maksimāli uzmanīgi un piesardzīgi mežā – mežmalās un takās. Šajās vietās ērces tiek sastopamas visbiežāk.
 • Pēc meža pastaigas obligāti aplūkojiet apģērbu un ķermeni. Visu, kas Jums bija apģērbts, ir jāizpurina un jāapstrādā ar līdzekli. Ārkārtīgi vēlams ir nomazgāties dušā.
 • Izmantojiet drošus līdzekļus. Aizsargāties pret ērcēm ar 100% ticamību tie neļaus, bet tas ir labāk, nekā nekas.

Mājdzīvnieki

Ar tiem situācija nav tik vienkārša. Paskaidrot sunim, ka ir jāizvairās no bīstamām vietām, staigājot bez pavadas – praktiski neizpildāms uzdevums. Vēl sliktāks ir kaķu mīļotāju stāvoklis – tie staigā paši par sevi. Var un jāapstrādā mājdzīvnieks ar speciālo sastāvu, bet aizsardzību visai ērču aktivitātes sezonai tas nedos. Turklāt veterinārās aptiekās bieži vien tiek pārdoti kontrafakti un viltojumi, un runāt par tādu līdzekļu efektivitāti un drošību acīmredzot neiznāk.

Ieteicamie aizsardzības līdzekļi (pārliecinieties, ka Jūs pērkat oriģinālo produktu!):

 • Specialas kakla siksnas.
 • Tabletes / pulveri / preparāti košļāšanai (tos vislabāk ir pievienot barībai).
 • Aerosoli.
 • Pilieni kumbrā.

Šis temats ir pārāk sarežģīts, atcerieties, Jūs atbildat par tiem, kurus pieradinājāt. Tāpēc obligāti apspriediet visus esošos jautājumus ar Jūsu veterinārārstu!

Kā aizsargāties pret ērcēm – profesionālā apstrāde

Vēršanās “DezControl” kompānijā – kvalitātes zelta standarts Jūrmalas un tuvāko rajonu iedzīvotājiem. Mēs nemēģināsim pārliecināt Jūs, ka mūsu speciālisti ir vislabākie, cenas – viszemākās, sadarbības noteikumi – visizdevīgākie. Jo vairāk tekstā vārdu “vis”, jo mazāk uzticības ir tai informācijai, kuru Jums pasniedz.

Mēs zinām, kā aizsargāties pret ērcēm, un esam gatavi piedāvāt mūsu klientiem maksimāli izdevīgus sadarbības noteikumus. Vai tie kļūs par vislabākajiem – izlemt tikai Jums. Nodarboties ar pašuzslavu mēs neesam pieraduši, mums ir galvenais par 100% izpildīts pasūtījums un apmierināts klients, kas vēlēsies rekomendēt “DezControl” saviem draugiem un paziņām. Bet jebkurā gadījumā mēs esam gatavi atbildīgi apgalvot, ka droši aizsargāties pret ērcēm ir pilnīgi reāli.

Kā mēs strādājam:

 • Pilna klienta informēšana par visām apstrādes īpatnībām (sastāvi, sagatavošanas pasākumi, papildus bērnu un mājdzīvnieku aizsardzība, cenu politika, profilakses metodes u.c.).
 • Jebkuru platību kompleksa apstrāde.
 • Īpaši izdevīgie noteikumi, pasūtot atkārtoto apstrādi (to ieteicams veikt 2 reizes gadā – agrā pavasarī un pašā rudens sākumā).
 • Tikai sertificētie sastāvi un profesionālā iekārta.
 • Diennakts izbraukšana uz objektu (tajā skaitā, ārkārtējā).
 • Īsie apstrādes termiņi, bet nekaitējot kvalitātei un drošībai.

Mēs augstu vērtējam Jūsu uzticību un izdarīsim visu, lai Jūs būtu apmierināti ar mūsu darba kvalitāti. Zvaniet tieši tagad, mēs būsim priecīgi Jums palīdzēt!